אודות מדעת עונה

"מדעת עונה" הוא שירות מענה לציבור מבית מדעת – למען בריאות מושכלת (ע"ר), עמותה הפועלת בעשור האחרון לקידום בריאות הציבור בישראל.

פעילות העמותה מבוססת על קהילת מתנדבים שבה כ-340 רופאות, מדעניות, הורים ואזרחים שאכפת להם. רבים מהם עובדים במערכת הבריאות התובענית ומקדישים מאות רבות של שעות התנדבות על בסיס שבועי ואף יומיומי.

קהילת המתנדבים של מדעת נותנת מענה לציבור הולך וגדל בנושאים הקשורים בבריאות הציבור. הם עושים זאת באמצעות הנגשת מידע רפואי בגובה העיניים, מאבק בפייק ניוז וסיוע לצוותים רפואיים. חברי העמותה גם פיתחו ערוצי מענה פורצי דרך כמו קבוצת הפייסבוק "מדברים על חיסונים" ומיזם "ווטסאפ דוק" לארגונים וקהילות.

מדעת היא הארגון הישראלי היחידי העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע, כפי שקבע ארגון הבריאות העולמי, ולכן נכללת ברשת בטיחות החיסונים (VSN).

מתחילת 2021 עד היום ניתן מענה אישי ליותר מ-500 פניות ושאלות, התקיימו 16 אלף דיונים בקבוצות הפייסבוק "מדברים על חיסונים" ו"קהילת מדעת" בהשתתפות כ-84,400 איש ואישה, 63 מפגשי "ווטסאפ דוק" ושיח ישיר עם צוות המומחים של מדעת בהשתתפות יותר מ-5,000 הורים, ומאות הרצאות לציבור הרחב ולצוותים רפואיים שבהן היו כ-10,000 משתתפים. 

אנו שמחים להרחיב את השירות ולאפשר פנייה נוחה באמצעות ווטסאפ, דוא"ל או השארת הודעה באתר. בשלב הראשון המענה יינתן בכתב בלבד ובשפה העברית, ובהמשך יורחב המענה גם לשפות אחרות ולקהלי יעד נוספים.

מיזם "מדעת עונה" הוא תוצר של עבודה מאומצת לחיזוק תשתית מתן המענה לקהל הרחב ויצירת כתובת קבועה, רלוונטית, אמינה ונגישה לכל אדם בישראל. הקמת המיזם התאפשרה בזכות קמפיין גיוס המונים שהתקיים לאחר משבר הקורונה – בזכות ולמען קהילת התומכות והתומכים שלנו.
כל תרומה, גדולה כקטנה, מסייעת לנו להמשיך ולצמוח, להוסיף שירותים נוספים, ולהפוך את החברה הישראלית לבריאה ומודעת יותר.